Aleksandra Krawczyk naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 8 lat. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Kai Danczowskiej. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem m.in. Wandy Wiłkomirskiej, Krzysztofa Jakowicza, Jana Staniendy, Zakhara Brona oraz Georgija Zhyslina.

Artystka jest laureatką I nagrody w kategorii skrzypce solo oraz II nagrody spośród wszystkich kategorii na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym na Malcie. Na tym samym konkursie została wyróżniona Nagrodą Specjalną za najlepsze wykonanie kompozycji Johna M. Kennedy’ego (2014). Zajęła II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie „Młody Wirtuoz” w Krakowie, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Przemyślu (2013), III miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach w Elblągu (2008), II miejsce oraz otrzymała Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora XX wieku na Międzynarodowym Konkursie „Talents for Europe” im. Bohdana Warchala w Dolnym Kubinie na Słowacji (2007). Posiada również osiągnięcia w zakresie muzyki kameralnej, a należą do nich II miejsce na Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie (2012), III miejsce na Międzynarodowym Konkursie „Talents for Europe” na Słowacji (2009), II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Warszawie oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu G. Bacewicz na Ogólnopolskim Konkursie Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz w Łodzi (2009).

Wielokrotnie występowała w roli solisty z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Jerzego Salwarowskiego, Tomasza Chmiela i Zygmunta Nitkiewicza.
Koncertowała na 57. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” (2014), 37. i 38. Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”(2012,2013), Festiwalu Muzyki Lusławice_Małopolska „Emanacje” z okazji jubileuszu Krzysztofa Pendereckiego (2013), 8. Festiwalu Promocyjnym „Sierpień Talentów” (2012), 29. i 31. Międzynarodowym Festiwalu Dni Muzyki Karola Szymanowskiego (2006, 2008) oraz za granicą w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Francji, Włoszech, Rosji, Japonii i Chinach.
Współpracowała z takimi orkiestrami jak Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, World Youth Orchestra, CORda Cracovia, Orkiestra Kameralna Inter>Camerata, Orkiestra Kameralna Lutosławski Orchestra Moderna. Uczestniczyła w 4. edycji Akademii Sinfonia Varsovia.

Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008), Fundacji Edwarda i Józefiny Reszków (2010), Fundacji J&S ProBono Poloniae (2009) oraz Prezydenta Miasta Częstochowy (2006-2009).

Od 2015 roku pracuje jako muzyk orkiestrowy w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus oraz regularnie koncertuje z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej.